Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pizza

24. 9. 2011

Pizza je moje oblíbené jídlo. Snadný základ a obloha podle toho, na co mám zrovna chuť. Jen z domácího těsta jsem měla vždycky strach. Není k tomu ale vůbec žádný důvod! Přesvědčte se sami, že se na něm nemá co pokazit.

 

na cca 2 velké pizzy:

500g polohrubé mouky

půl pyltíčku sušeného droždí

300ml vlažné vody

lžička soli

 

Mouku se solí nasypeme do velké mísy a uděláme uprostřed důlek. Do hrnku nebo misky rozmícháme vodu s droždím a necháme 10 - 15 minut odpočívat. Poté nalijeme od důlku a pomocí vidličky krouživým pohybem smícháváme mouku s vodou, až začne vznikat tuhé těsto. Časem už to vidličkou nepůjde, pomůžeme si rukama. Když vmícháme všechnu mouku, začneme hníst. To vydržíme alespoň 15 minut. Hotové těsto necháme asi 20 minut odpočívat pod utěrkou na teplejším místě. Nakonec těsto rozdělíme na tolik dílů, kolik pizz chceme a vyválíme na teňoučko.

 

A teď k obložení. Dejte na ní, na co máte zrovna chuť. Nejradši to dělám takhle: na pizzu dám rajčatový základ, posypu nakrájenými sušenými rajčaty, olivami, na teňoučko nakrájenou zelenou paprikou a kouskami mozzarelly. Peču na 250C asi 7 minut.

 

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54389
Měsíc: 343
Den: 5